Socialinė veikla


Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondas

Įsigydami bet kurią dr. E. Šimkūnaitės arbatą Jūs prisidedate prie Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo rėmimo.

1997 m. įkurtas Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondas rūpinasi E. Šimkūnaitės atminimo įamžinimu. Fondas yra išsikėlęs ne vieną svarbų tikslą: remti Eugenijai Šimkūnaitei skirtus mokslinius skaitymus ir kultūrinius renginius; steigti prizus moksleivių olimpiados nugalėtojams; remti studentus, besimokančius farmacijos ir gamtos mokslų; padėti studentams ir moksleiviams, užrašinėjantiems tautosaką; propaguoti lietuvių vaistažolininkystę Lietuvoje ir užsienyje; remti neakivaizdinės jaunųjų vaistažolininkų mokyklos veiklą; remti Eugenijos Šimkūnaitės veikalų leidybą; remti muziejų, propaguojančių vaistažolininkystę, veiklą; padėti organizuoti Eugenijos Šimkūnaitės bičiulių susitikimus ir t. t.

Kviečiame apsilankyti Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo tinklalapyje: Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondas

Dr. E. Šimkūnaitės suolelis Vilniaus universisteto botanikos sode

2013 m. belaukiant vasaros brandos šventės – Žolinių – Vilniaus universiteto botanikos sodo teritorijoje atidengtas paminklinis suoliukas, skirtas vienos pirmųjų šalyje sveiko ir ekologiško gyvenimo būdo propaguotojos, vienos garsiausių Lietuvos žolininkės , vaistininkės  habil. dr. Eugenijos Šimkūnaitės atminimui.

„Habil. dr. Eugenija Šimkūnaitė – įžymi XX a. vaistinių augalų propaguotoja ir tyrinėtoja, liaudies medicinos žinovė“ – ši žinia įspausta ant lietuviško medžio paminklinio suolelio, kuris nuo penktadienio prasmingai papildė Botanikos sodo suolelių alėją. Kaip mini Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo valdybos pirmininkė Birutė Karnickienė, šia iniciatyva kviečiama susimąstyti apie meilę Tėviškei, filosofinį požiūrį į augmeniją ir gamtos svarbą mūsų gyvenime.

Vilniaus universiteto botanikos sodo teritorijoje jau yra arti šešiasdešimties lankytojų padovanotų suoliukų, kurių atramose pritvirtintos lentelės byloja apie kiekvieno iš jų atsiradimo istorijas. Sodo lankytojai čia randa ramybę ir poilsį, gaivaus oro gurkšnį ir malonių įspūdžių, o kartu sužino daug naujo apie augalų pasaulį. Tikimasi, jog atokvėpio valandėlė ir pamąstymai ant paminklinio Eugenijos Šimkūnaitės vardo suolelio įkvėps žmones gerbti, saugoti, mylėti bei puoselėti mus supančią aplinką, kurią taip mylėjo šviesaus atminimo Lietuvos Žiniuonė, palikusi Lietuvai neįkainojamus savo veiklos ir kūrybos turtus.

E. Šimkūnaitės atminimui skirtas paminklinis akmuo puošia Vilnių

2013 m. rugsėjo 13 d., penktadienį, 13 val. atsitiko kai kas nepaprasto... Vilniaus Lazdynuose, Erfurto g. 1 skvere – iškilmingai atidengtas paminklinis akmuo neeilinei asmenybei – vaistininkei, liaudies medicinos žinovei, mokslų habil. dr. Eugenijai Šimkūnaitei, lietuvių vadintai tiesiog Žiniuone.

Lazdynuose pastatytas paminklas – iš lietuviško akmens, puoštas augalinių ir lietuviškų motyvų ornamentais, sukurtas skulptoriaus Jono Vencevičiaus ir architekto Laimio Kaziukonio. Specialiai pasiūtą drobės uždangalą atidengti patikėta farmacininkei Dovilei Mandeikienei ir gydytojui Elmantui Pocevičiui. Jame iškalti Eugenijos Šimkūnaitės žodžiai: „Saule motule, dangum eidama neaplenk žemės mūsų“.

Organizatoriai – Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondas džiaugiasi, kad tęsiamos atminimo įamžinimo iniciatyvos, dar prieš Žolinės šventę Vilniaus universiteto botanikos sode Kairėnuose atidengtas vardinis paminklinis suolelis. Tikimasi, kad tai įkvėps žmones gerbti, saugoti, mylėti bei puoselėti mus supančią aplinką, kurią taip mylėjo šviesaus atminimo Žiniuonė, palikusi Lietuvai neįkainojamus savo veiklos ir kūrybos turtus.